نهاوندیان: تصمیم گرفته شد، ۵ هزار اتوبوس به ناوگان درون شهری اضافه شود

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاران، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: ۳۰ درصد انتشار ویروس کرونا مروبوط به حمل و نقل عمومی است. لذا لازم بود که برای افزایش ظرفیت حمل و نقل شهری یک تصمیم عاجل گرفته شود و نمی‌شد به حالت عادی اکتفا کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه معلوم نیست آینده کرونا چگونه شود، تصمیم گرفته شد، ۵ هزار اتوبوس به ناوگان درون شهری اضافه شود و با استفاده از حداکثر سازندگان داخلی و با هماهنگی که با وزارت صمت شده است،  قطعات لازم وارد شود و و تا چهار ماه آینده تولید این اتوبوس‌ها انجام شود. هماهنگی لازم بین وزرات‌خانه‌های کشور، صمت و نفت و بانک مرکزی در این زمینه صورت گرفته است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور بیان داشت: تصمیم دوم اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا، مربوط به حوزه فرهنگ بود. ما در مرحله دوم تسهیلات بانکی، که برای کسب و کارها در نظر گرفته‌ایم که حدود ‌هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از منابع تسهیلات بانکی که در اختیار مبارزه با کرونا قرار گرفته است به این حوزه اختصاص پیدا کرد.

نهاوندیان بیان داشت: مهلتی که برای درخواست، متقاضیان در نظر گرفته شده تا پایان ماه آینده است. این حوزه شامل ناشران، کتابفروشان، کسانی که در حوزه سمعی و بصری کار می‌کنند و مراکز فرهنگی و قرآن و عترت است. تا پایان دی مشمولین به بانک‌های عامل مراجعه و بانک‌ها هم موظف یه پرداخت تسهیلات تا اسفند هستند و یک دوره سه ماهه تا خرداد هم تنفس درنظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *