«سند آمایش آموزش عالی»

نگرانی‌ها درباره «سند آمایش آموزش عالی» به تدریج برطرف می‌شود

«سند آمایش آموزش عالی»

به گزارش خبرگزاران به نقل از خانه ملت، منصور غلامی درباره اجرای سند آمایش آموزش عالی و نگرانی نمایندگان از تعطیلی واحد‌های دانشگاهی در استان‌های مختلف، عنوان کرد: این طرح که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است به منظور ساماندهی آموزش عالی بوده و با هدف حذف موازی‌کاری و امور پراکنده و تقویت نقاط قوت، اجرا خواهد شد.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: در این اجرای این سند، هیچ واحد آموزش عالی تعطیل نخواهد شد و این یکی از مواردی است که باید از نمایندگان مجلس و مردم رفع نگرانی شود.

وی اضافه کرد: در این طرح مؤسسات کوچک به مؤسسات توانمند به صورت شبکه‎ای وصل خواهند شد تا از امکانات مؤسسات بزرگ به ۲ منظور «کیفی‌سازی فعالیت‌های خود» و «تعریف یک مأموریت خاص در حوزه پژوهش» متصل ‎‌شوندو این پیوند تا زمانی که این مؤسسات کوچک خود بتوانند در حد یک مؤسسه قوی روی پای خود به صورت مستقل بایستند، ادامه خواهد داشت.

غلامی یادآور شد: به ویژه این اشتراک‌گذاری امکانات در داخل استان‌‎ها محقق خواهد شد و برای اینکه تجمع صورت نگیرد، دو یا سه مرکزیت در هر استان تعریف شده تا همکاری‎‌های مشترک با هم صورت گیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: آیین نامه‌های اجرایی این سند در حال تنظیم است و امیدواریم با شفافیت شدن مأموریت گرایی و کیفی‌سازی مؤسسات کوچک و جوان نگرانی‌ها در این خصوص به تدریج برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *