لیگ تکواندو

نیک‌سرشت: لیگ تکواندو آورده‌ مادی برای تیم ها ندارد/برای کمک به این ورزش لبیک گفته‌ایم

لیگ تکواندو

کاظم نیک‌سرشت در گفت‌وگو با خبرنگاران ورزشی  در پاسخ به این سوال که صلاح است لیگ تکواندو امسال برگزار شود، اظهار داشت: مجموعه فدراسیون با توجه به شرایط کرونایی کشورمان، برنامه‌ریزی‌ها و جلسات متعددی را برگزار کرده تا بتواند فضای مناسبی را برای برگزاری لیگ رقم بزند. پیرامون اقدامات به عمل آمده و موافقت‌های کسب شده با ستاد ملی مبارزه با کرونا و با  تشخیص اینکه اگر شرایط را فراهم ببیند با ایجاد تمهیدات در نظر گرفته شده، لیگ را در رده‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان در بخش آقایان و بانوان برگزار کند. اگر شرایط در زمان تعیین شده، فراهم نباشد، قطعاً تصمیمات لازم، متناسب با شرایط آن زمان در نظر گرفته خواهد شد.

وی در مورد اعلام آمادگی تعداد کمی از تیم‌ها در برخی از لیگ‌ها یادآور شد: تا آنجایی که از شرایط ثبت‌نام تیم‌ها در بخش نوجوانان و بزرگسالان اطلاع دارم، فقط لیگ برتر بانوان تعداد چهار تیم حضور صددرصدی دارند، مابقی رده‌ها متناسب به شرایط فعلی، تیم‌ها ثبت‌نام مطلوبی داشتند. در رده بزرگسالان مردان ۱۰ تیم و همچنین نوجوانان پسر و دختر هم تعداد تیم‌ها مطلوب است. اگر هم برخی تیم‌ها انصراف دادند، به خاطر هزینه‌هایی است که در شیوه‌نامه ارسالی قید شده است. چون برگزاری لیگ طی مدت زمان سه تا چهار هفته به صورت کوتاه مدت از  لحاظ هزینه‌ها، تیم‌ها را دچار مشکل می‌کند این مسئله یکی از دلایل اصلی انصراف تیم‌ها است.

مدیر اجرایی تیم تکواندوی فتح صدر البرز در پاسخ به این پرسش که برگزاری لیگ تکواندو در فصل جاری، برای تیم‌ها چه آورده‌ای خواهد داشت، گفت: فدراسیون تکواندو سالهاست در حال برگزاری لیگ‌های سطوح مختلف است. در این مدت باشگاه‌های بسیاری آمدند و رفتند، کما اینکه باشگاه‌هایی هم در حال حاضر هستند که فعالیت دارند، آورده‌ای به لحاظ مادی نداشتند. عشق، علاقه، خدمت به ورزش و علی الخصوص تکواندو ایران، آورده معنوی برای باشگاهها به همراه داشته است. هم اکنون نیز تیم‌ها با توجه شرایط فعلی برای کمک و یاری تکواندو لبیک گفتند و در خط مقدم قرار گرفته‌اند تا با اعلام قطعی تیم‌های ثبت نام شده وارد عرصه مسابقات شوند.

نیک‌سرشت در خصوص هر چه بهتر دیده شدن تیم‌ها در مسابقات لیگ تکواندو، خاطرنشان کرد: رشته تکواندو به لحاظ اینکه یک رشته المپیکی بوده  و جز رشته های جذاب ورزشی هم است در هر شرایطی مورد توجه دوستاران ورزش، به خصوص اهالی تکواندو قرار دارد و همیشه جذابیت خود را خواهد داشت. قطعا‍ً فدراسیون برای هر چه بهتر دیده شدن لیگ امسال، تمهیدات لازم را دیده است. اقدامات در نظر گرفته از سوی فدراسیون جهت برگزاری لیگ تا حدودی مطلع هستم و برنامه‌ریزی‌های خیلی خوبی تدارک دیده شد. ان‌شاالله در اجرای این برنامه‌ها هم به نحو احسن و مطلوب اقدام شود که شاهد برگزاری لیگ خوبی، بدون هر گونه دغدغه ای باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *