همزمان با سالگرد شهادت سردار سلیمانی/ «رادیو مقاومت» آغاز به کار می کند

به گزارش خبرنگاران رادیو و تلویزیون ، معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت گرامی داشت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، «رادیو مقاومت» را با رویکرد تبیین مفهوم مقاومت در گفتمان انقلاب اسلامی و با هدف شناخت و شناساندن مکتب سردار شهید سلیمانی به جامعه‌، برای فعالیت در بازه زمانی ۱ دی ماه تا ۳۰ دی ماه راه اندازی می‌کند.

در همن رابطه رضا کوچک زاده مدیر شبکه رادیویی مقاومت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: معرفی و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ اصیل ایثار و شهادت، برگرفته از مکتب متعالی اهل‌بیت (ع) و متأثر از اندیشه‌ها و سیره امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)از مهمترین اولویت هایی ست که رادیو مقاومت را از ابتدای دی ماه به مدت ۳۰ روز به روی آنتن می برد.

وی ادامه داد: در این فصل از رادیو، مفاهیمی همچون: تبیین شناختی مقاومت، مقاومت در گفتمان انقلاب اسلامی ، توصیف دستاوردهای مقاومت ، معرفی چهره های شاخص این حوزه ، درنگی بر موضوع دشمن و دشمن شناسی و شناحت حوزه جغرافیایی مقاومت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی اظهارداشت: رادیو مقاومت با آنتن ۲۴ ساعته و پوشش سراسری تلاش دارد تا با بررسی چیستی مفهوم مقاومت، ابعاد، زمینه‌ها، پیامد، چشم‌انداز مقاومت و ارائه مدل مفهومی آن در اندیشه امامین انقلاب به‌عنوان مؤلفه‌ای تعیین‌کننده در پیشرفت جامعه اسلامی، تبیین مفهوم بصیرت و دشمن شناسی و … در کنار معرفی زندگی و مشی مجاهدانه شهید «سپهبد قاسم سلیمانی»، دلیر بی نظیر جریان مقاومت، را در این رسانه مورد بررسی جدی تر قرار دهد.

کوچک‌زاده تصریح کرد: تبیین «محور مقاومت؛ جبهه جهانی اسلام و مکتب شهید سلیمانی» در فراخنای ژئوپلیتیک جهان اسلام از سوریه، فلسطین و لبنان تا یمن، عراق، افغانستان، پاکستان و سایر نقاط دنیای اسلام و حتی ملت های آزادیخواه جهان ، از جمله مهمترین ماموریت این شبکه رادیویی در بازه فعالیت آن است.

وی ادامه داد: بازه زمانی دی ماه با دو مناسبت مهم ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و ۱۳ دی سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بعنوان نماد عینی و نظری نظریه مقاومت، نمایان است. که مورد توجه این رادیو قرار خواهد گرفت.امید اینکه این رادیو در زمینه طرح و معرفی قهرمانان مقاومت و الگوهای عرصه جهاد و مقاومت موفق عمل کند.

 علاقه مندان  می توانند رادیو مقاومت را از ابتدای دی ماه علاوه بر موج fm ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز از طریق نصب برنامه کاربردی ایرانصدا بر روی گوشی تلفن همراه خود هم شنونده باشند و از طریق سامانه ۳۰۰۰۰۹۵۵  با این شبکه در ارتباط باشند. همچنین در شبکه های اجتماعی رادیو مقاومت را به نشانی @radiomoghavemat دنبال کنند.

همچنین علاقه مندان برای شرکت در فراخوان طرح و ایده و تولید برنامه برای این رادیو می توانند آثار و یا طرح های پیشنهادی خود را به شماره ۰۹۰۳۹۱۳۴۷۴۴ تا ۱۰ آذر ماه ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *