پرتماشاگرترین تیم‌های اروپایی

پرتماشاگرترین تیم‌های اروپایی در تاریخ لیگ قهرمانان / بارسا با ۱۶ میلیون در صدر

پرتماشاگرترین تیم‌های اروپایی

به گزارش خبرگزاران، نشریه آ.اس در گزارش اخیر خود به نوشته خبرنگار مشهور اسپانیایی به نام «میسترچیپ» آماری از تعداد تماشاگران پرطرفدارترین تیم‌های اروپایی در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را منتشر کرد.

طبق گزارش آ.اس تیم بارسلونا با بیش از ۱۶ میلیون تماشاگر در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا، بیشتر تعداد طرفدار را به ورزشگاه‌ها کشانده است.

رئال مادرید در رده دوم قرار دارد و بایرن، منچستریونایتد، میلان، آرسنال و یوونتوس در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

بارسلونا در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در تقابل با یوونتوس بیشترین تعداد تماشاگر در نیوکمپ را با ۱۲۰ هزار نفر تجربه کرد.

رئال مادرید در سانتیاگو در یک بازی در سال ۱۹۵۶ مقابل میلان رکورد ۱۲۹ هزار نفر را به ثبت رسانید.

تمام استادیوم‌ها در سالیان اخیر بازسازی شدند و گنجایش خود را بیشتر جا دادن تماشاگران در یک بازی افزایش دادند. گنجایش کنونی ورزشگاه آلیانس آره‌نا برای باشگاه بایرن مونیخ از ۶۶ هزار نفر در سال ۲۰۰۵ به ۷۵ هزار نفر در لحظه کنونی رسیده است.

به عنوان مثال ورزشگاه نیوکمپ که در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد، تاکنون در سال‌های ۱۹۹۵، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ بازسازی شده است و اکنون بیش از ۹۹۳۵۴ نفر را در هر بازی می‌تواند در خود جا بدهد.

در زیر به تعداد تماشاگران تیم‌های اروپایی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا در بازی‌های خانگی و حتی غیرخانگی اشاره کردیم. نکته جالب توجه این است که اکنون غیر از انگلیس و چند کشور اروپایی دیگر که چندهزار تماشاگر در ورزشگاه‌های خود می‌بینند، تمام بازی‌ها در سطح اول اروپا بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود و همین عامل باعث شده که هم هیجان بازی‌ها به شدت کمتر شود و هم اقتصاد باشگاه‌ها به طرز عجیبی سقوط کند.

۱- بارسلونا: ۱۶.۰۲۰.۵۶۵ (شانزده میلیون و بیست هزار و پانصد و شصت و پنج )

۲- رئال مادرید : ۱۴.۷۹۶.۴۳۷

۳- بایرن مونیخ: ۱۲.۹۲۲.۸۷۰

۴- منچستریونایتد :‌۱۲.۴۸۶.۰۳۷

۵- میلان : ۸.۷۰۶.۹۵۴

۶- آرسنال: ۸.۲۰۲.۳۶۶

۷- یوونتوس : ۸.۱۲۵.۳۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *