مجلس شورای اسلامی

پیروزی مقاومت فلسطین در ۲۹ دی معادلات را به نفع فلسطینی‌ها تغییر داد

مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرگزاران، دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد که پیروزی مقاومت مردمی فلسطین در روز ۲۹ دی ماه و خلق حماسه دیگری که منجر به شکست مجدد دشمن تا دندان مسلح صهیونیستی گردید، معادلات صحنه نظامی و سیاسی را به نفع ملت فلسطین تغییر داد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت ۲۹ دیماه به عنوان روز « غزه نماد مقاومت »که به دنبال تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی در روز هفتم دیماه ۱۳۸۷ به غزه و مقاومت ۲۲ روزه ملت فلسطین توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، بر تداوم مقاومت و پایداری ملت فلسطین و همه آزادیخواهان حامی فلسطین تا آزادی همه سرزمین های اشغالی و قدس شریف تاکید می نماید.

پیروزی مقاومت مردمی فلسطین در روز ۲۹ دی ماه و خلق حماسه دیگری که منجر به شکست مجدد دشمن تا دندان مسلح صهیونیستی گردید، معادلات صحنه نظامی و سیاسی را به نفع ملت فلسطین تغییر داد و رژیم صهیونیستی را مجبور نمود که با دادن امتیازات زیادی عقب نشینی نماید.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در سالگرد این پیروزی بزرگ و باشکوه و با توجه به تحولات صحنه سیاسی و نظامی منطقه بر مواضع زیر تاکید می نماید:

۱- هر گونه سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دشمن قسم خورده اسلام ، خنجری در پشت ملت مظلوم و مقاوم فلسطین خواهد بود . بی تردید عادی سازی روابط با صهیونیست ها یک اقدام قبیح و خلاف همه موازین اسلامی ، اخلاقی و فرهنگی است و نه تنها موجب ثبات و تامین امنیت و تحقق حقوق مشروع ملت فلسطین نخواهد شد بلکه خشم ملت های منطقه را در پی خواهد داشت.

۲- رژیم صهیونیستی هرگز در این منطقه حساس، استراتژیک و اسلامی نمی تواند حضور دائمی داشته باشد و بزودی قدس و تمامی سرزمین های اشغالی به آغوش اسلام باز خواهند گشت و ملت های منطقه اجازه نخواهند داد که اقدام و خیانت نابخردانه برخی حکام منطقه پای صهیونیست ها را به منطقه باز کند.

۳- استکبار جهانی به رهبری آمریکا شیطان بزرگ و صهیونیست ها چنانچه بخواهند با ماجراجویی و تداوم فتنه و آتش افروزی در منطقه به اهداف و نیات پلید خود ادامه دهند ، ملت های منطقه همانند عراق ، افغانستان و یمن درس فراموش نشدنی به آنها خواهند داد.

۴- اقدامات اخیر مقاومت و گروههای فلسطینی در جهت وحدت و یکپارچگی و برگزاری انتخابات گام مهمی در شکست توطئه های رژیم صهیونیستی و برخی حامیان منطقه ای آنها خواهد بود و تداوم این گونه اقدامات می تواند نتایج موثری در صحنه فلسطین داشته باشد.

۵- با رفتن ترامپ دشمن لجوج فلسطین و اسلام از حاکمیت ، دولت جدید آمریکا مسئولیت سنگینی در قبال اقدامات ضد اسلامی ، عربی و فلسطینی دولت ترامپ دارد. در صورت تداوم سیاست ترامپ در حمایت صددرصدی و یکجانبه از رژیم صهیونیستی این وضعیت می تواند نتایج وخیمی برای منطقه به همراه داشته باشد. چنانچه معامله قرن یک قرارداد یکجانبه است که با هدف حذف فلسطینی ها از صحنه جغرافیایی و فیزیکی منطقه طراحی شده است و بی تردید هرگز به نتیجه نخواهد رسید.

۶- از همه سازمان های بین المللی ، نهادهای مردم نهاد و مجالس کشورهای حامی قضیه فلسطین درخواست می کنیم از تمام امکانات خود برای حمایت از قضیه فلسطین به عنوان یک موضوع تاثیر گذار بر صلح و امنیت جهانی حمایت کنند و با تجاوزات رژیم صهیونیستی مقابله نمایند و رفتار غیر انسانی صهیونیست ها علیه اسرا و زندانیان فلسطینی و محروم نمودن آنها از دسترسی به واکسن کرونا و تداوم محاصره غزه را محکوم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *