جشنواره تئاتر مقاومت

چراغ های جشنواره تئاتر مقاومت روشن شد+فهرست اجراهای روز اول

جشنواره تئاتر مقاومت

به گزارش خبرگزاران، این رویداد با پخش آنلاین نمایش‌ها در بخش‌های صحنه‌ای، دانشجویی، کودک و نوجوان و مهمان به همراه برپایی کارگاه آموزشی و نشست‌های تحلیل و بررسی نمایش‌های شرکت‌کننده از امروز سه‌شنبه ۲۵ آذرماه کار خود را آغاز کرد.

در بخش صحنه‌ای اولین روز از این جشنواره، نمایش‌های «آواز سنگ غمگین» به نویسندگی و کارگردانی پدرام رحمانی از ارومیه، «کجایی ابراهیم» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج از تهران، «یزله» به نویسندگی محسن رحمانی و کارگردانی مهدی ملاک از قم و نمایش «قاسم غریب» به نویسندگی اسماعیل سلیمانیان و کارگردانی محمد فروزانی از فارس، از سایت تیوال پخش می‌شوند.

همچنین در بخش دانشجویی امروز، نمایش‌های «اتوبان سکوت» به نویسندگی شهرام کرمی و کارگردانی سجیه آشوری از دانشگاه سوره تهران و نمایش «خنکای ختم خاطره» به نویسندگی حمیدرضا آذرنگ و کارگردانی ایمان رمضانی از دانشگاه آزاد قوچان، به‌صورت آنلاین پخش می‌شوند.

در ادامه برنامه‌های نخستین روز هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت و در بخش مهمان، نمایش «برگشتن» به نویسندگی خیرالله تقیانی‌پور و کارگردانی حسین مسافر آستانه از تهران پخش می‌شود.

همچنین در بخش کودک و نوجوان نمایش «ژنرال‌ها» به نویسندگی و کارگردانی امیر مشهدی‌عباس پخش خواهد شد.

علاقه‌مندان برای تماشای آثار می‌توانند از ساعت ۱۲ تا ۲۴ هر روز در روزهای برگزاری جشنواره به سایت تیوال مراجعه کنند.

همچنین کارگاه آموزشی نخستین روز از برگزاری این جشنواره با موضوع نمایش‌نامه‌نویسی با تدریس ایوب آقاخانی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۰:۳۰ پخش می‌شود و نشست‌های تحلیل و بررسی نمایش‌های شرکت‌کننده در هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت نیز به‌صورت آنلاین (برخط) از امروز سه‌شنبه ۲۵ آذرماه همزمان با آغاز جشنواره، از ساعت ۲۱ تا ۲۳ و با حضور منتقدان و کارشناسان تئاتر کشور برگزار می‌شود.

*معرفی داوران بخش جایزه منتقدان هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت

 با حکم حمید نیلی دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، سه تن از منتقدان باسابقه و پیشکسوت تئاتر کشور، به‌عنوان داوران بخش جایزه منتقدان این جشنواره انتخاب و معرفی شدند.

مایون علی‌آبادی، بهزاد صدیقی و مصطفی محمودی آثار شرکت‌کننده در بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای و دانشجویی را مورد ارزیابی و قضاوت قرار می‌دهند و از میان آثار مذکور در روز پایانی جشنواره یک اثر، تندیس جایزه منتقدان جشنواره را دریافت می‌کند.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت با دبیری حمید نیلی و به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح از ۲۵ آذر به دو شیوه زنده و آنلاین در حال برگزاری است و تا دوم دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *