حبیب الله دهمرده

کارآیی شوراهای شهر با افزایش تعداد ناظرین مجلس افزایش پیدا خواهد کرد

حبیب الله دهمرده

به گزارش خبرنگاران ، حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۹۹) در جلسه علنی و در جریان بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور به عنوان موافق این کلیات، اظهار داشت: شورای اسلامی شهرها با مشکلات زیادی روبه رو هستند و رسیدگی به مشکلات آنها توسط شورای حل اختلاف زمان زیادی را می برد که تا آن زمان شوراها هم منحل می‌شود و عملا با انبوهی از مشکلات مواجه خواهیم شد.

وی افزود: برخی نمایندگان به کمبود نظارت مجلس در طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور اشاره کرده‌اند در حالی که نظارت مجلس در این طرح از ۲ نماینده به ۳ نماینده افزایش پیدا کرده و شورایعالی استانها از ۳ نفر به ۲ نفر کاهش پیدا کرده است.

دهمرده گفت: اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها بسیار قوی بوده و باعث می شود کارآیی شوراها افزایش پیدا کرده و وظایفشان را به خوبی انجام دهند.

نماینده زابل در مجلس تصریح کرد: در اصلاحیه طرح قانون انتخابات شوراها افراد دیگری به مجموعه نظارت بر شوراها اضافه شده‌اند تا اطاله رسیدگی به مشکلات شوراها کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *