نماینده مردم تهران

کاهش آرای مخفی در اصلاحیه طرح شفافیت/ پیشنهاد حضور خبرنگاران در کمیسیون‌ها

نماینده مردم تهران

روح‌الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره آخرین وضعیت طرح شفافیت آرای نمایندگان اظهار داشت: این طرح هم‌اکنون به صورت عادی در دستورکار صحن علنی مجلس قرار دارد که شاید در هفته آینده امکان بررسی آن در صحن وجود داشته باشد، ولی ای کاش طرح شفافیت آرا از روز اول در مجلس یازدهم، دو فوریتی ثبت می‌شد؛ برخی نمایندگان پیشنهاد داده بودند که این طرح عادی ثبت شود ولی هم‌اکنون می‌بینیم که زمان طلایی برای تصویب آن در مجلس از دست رفته است.

وی افزود: تغییراتی که در طرح شفافیت آرا از سوی کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس و همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس ایجاد شده، منجر به مفصل شدن این طرح شده است، ضمن اینکه تمرکز بیشتر و بهتری هم بر شفافیت کمیسیون‌های مجلس به نسبت صحن شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ‌در اصلاحات انجام شده در طرح شفافیت آرای نمایندگان، آرای مخفی به حداقل ممکن رسیده است.

ایزدخواه خاطرنشان کرد: هر مقداری از شفافیت در مجلس تصویب شود، در شرایط فعلی که عدم شفافیت وجود دارد، می‌تواند مؤثر باشد و باید این تابو در مجلس شکسته شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: نمایندگان مجلس یازدهم در شفافیت به مردم قول داده بودند که متأسفانه تاکنون در زمینه عمل به این وعده تأخیر شده و بایستی سریع‌تر در این باره اقدام کنیم.

ایزدخواه گفت:‌ صوت جلسات کمیسیون‌های مجلس هم باید در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی رسمی (صدا و سیما و خبرگزاری‌ها) قرار بگیرد که البته تعدادی از نمایندگان معتقد هستند که بایستی یکسری از خبرنگاران تصویری و مکتوب (رسمی و مردمی) امکان حضور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس را داشته باشند و آرا هم باید به صورت شفاف باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *