«گلدون‌خان»

«گلدون‌خان» پیر شد/ صورت بازیگر زن سوخت

«گلدون‌خان»

به گزارش خبرنگاران سینمایی ، امیرمحمد متقیان بازیگر نقش «گلدون خان»‌ در محله گل و بلبل، بعد از چند سال همکاری با عموپورنگ در تلویزیون، اکنون نخستین حضور سینمایی‌اش را تجربه می‌کند.

متقیان با نقش و چهره‌ای متفاوت در فیلم سینمایی «طبقه یک و نیم» به کارگردانی نوید اسماعیلی و نویسندگی حسین نمازی حضور دارد.

داستان این فیلم کمدی اجتماعی در یک کارخانه می‌گذرد که مدیر مالی آن یک روز با ورود به محل کار، متوجه اتفاقاتی غیرمنتظره می‌شود که همین سرآغاز ماجراهای مختلف فیلم است.

مهدی هاشمی، صحرا اسدالهی، سیروس همتی، خسرو احمدی، قاسم زارع، شهره سلطانی، اسدالله یکتا، مهران رجبی و مانی سقاباشی (بازیگر خردسال) دیگر بازیگران این فیلم هستند.

* سوختگی شدید بازیگر زن

طبق اعلام روابط عمومی فیلم سینمایی «خانه ماهرخ»، آتنه فقیه نصیری که مدتی از عرصه بازیگری دور بود، با گریم متفاوتی به سی و نهمین جشنواره فیلم فجر می‌آید.

فیلم سینمایی «خانه ماهرخ» به کارگردانی شهرام ابراهیمی و تهیه‌کنندگی مشترک محمد محمدی و شهاب حسینی در میان ۶۲ فیلم بلند سینمایی است که حائز شرایط حضور در بخش سودای سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر هستند و مورد داوری خواهد گرفت.

در خلاصه داستان این فیلم اجتماعی آمده است: «ماهرخ که مشغول بازی در اولین فیلمش است، وارد خانه می‌شود و توسط همسرش کیوان و دوستانِ مشترکشان، به مناسبت تولدش غافلگیر می‌شود. حجم برف شادی روی سر و هیکل ماهرخ بیش از حد است، کیوان به او نزدیک می‌شود و همین که برای روشن کردنِ شمعِ روی کیک فندک می‌زند، ماهرخ آتش می‌گیرد. کیوان به اتهام به آتش کشیدنِ ماهرخ، دادگاهی می‌شود و شبهات و سوالاتِ متعددی مطرح می‌شود. ظاهراً کیوان به دلیل حسادت یا مخالفتش با ماهرخ برای بازی در فیلم چنین بلایی را سرش آورده است. همین حسادت یا شبهات، داستان را به مسائل اجتماعیِ پیرامون سینما سوق می‌دهد.»

امیررضا دلاوری، الهام نامی، رضا نجفی، رحمان باقریان و مهری آل آقا دیگر بازیگران این فیلم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *