استاد «رجب سپهری»

برگزاری نکوداشت رجب سپهری/«از هوش می‌روم» با صدای «علیرضا قربانی» منتشر شد

استاد «رجب سپهری»

به گزارش خبرگزاران، حماسه حق‌پرست رییس انجمن موسیقی بوشهر از برگزاری نکوداشت نوازنده برجسته ی نی جفتی بوشهر، زنده یاد استاد «رجب سپهری» روز دهم بهمن ماه خبر داد.

او با اشاره به برگزاری این آیین به‌منظور ارج نهادن به مقام هنری و جایگاه موسیقایی این استاد گرانقدر به‌عنوان یکی از راویان و انتقال دهنده گان سینه به سینه ی مجموعه ی  موسیقی‌سازی بوشهر، افزود: انجمن موسیقی استان بوشهر به حتما و قطعا به خود می بالد که نیکان و بزرگانی این چنین جاری و جاودان در خاطره ی زمان و حافظه شنیداری مردمان را قدر می‌داند و ارج می‌نهد.

رییس انجمن موسیقی استان بوشهر گفت:  استاد سپهری‌ در نقل سینه به سینه رپرتوار موسیقی بومی و مقامی بوشهر نقش شایان ذکر و تاثیرگذاری داشته و دارد.

وی افزود: انگشت‌گذاری‌های به‌خصوص و سبک منحصر به فرد استاد رجب سپهری‌ در نوازندگی ساز نی جفتی و ادای جملات و پرداخت و اجرای استادانه ضربی‌های موسیقی بوشهر با حفظ اصالت انگاره‌های غیرضربی و گوشه‌های آوازی این مجموعه موسیقایی، از مشخصه‌ها و مولفه‌های اصلی و آشکار هنر  نی جفتی نوازی آن استاد برجسته است که شاگردانش نیز سعی بر انتقال آموزه های موسیقایی با حفظ اصالت ها و هویت فرهنگی و موسیقایی بوشهر دارند.

حق پرست ابراز امیدواری کرد:  با تداوم این گونه برنامه ها و بزرگداشت و گرامیداشت هنرمندان عرصه ی موسیقی ، مشتاقان و علاقه مندان و هنرجویان جوان شناخت و آگاهی بیشتری نسبت به داشته ها و گنجینه ی موسیقی و میراث هنری  پیشینیان خود، پیدا کنند تا با درک و دریافت موسیقی بزرگان بتوانند نسبت به هنر زمانه ی خود نیز گام های دیگری را برداشته و برگی دیگر را به کتاب هنر موسیقی بوشهر بیافزایند.

ا‌و در پایان هم اشاره کرد : بوشهر همچنین میزبان سومین فستیوال ملی موسیقی کلاسیک ایرانی در اسفند ماه جاری خواهد بود.
**************************************

با شعری از «رضا براهنی» و در تجربه‌ای جدید 

«از هوش می‌روم» با صدای «علیرضا قربانی» و موسیقی «آرش گوران» منتشر شد

آهنگ «از هوش می‌روم» با صدای «علیرضا قربانی» و موسیقی «آرش گوران» و شعری از «رضا براهنی» منتشر شد. این اثر در تمامی پلتفرم‌های معتبر موسیقی دنیا منتشر شده است و مخاطبانی که دسترسی به این پلتفرم‌ها ندارند، می‌توانند نسخه قانونی آن را از طریق وبسایت شخصی علیرضا قربانی و سایت «بیپ تونز» اقدام نمایند. این اثر دومین همکاری آرش گوران و علیرضا قربانی پس از تیتراژ فیلم‌سینمایی «سرکوب» است که در سال ۹۸ منتشر شده بود. این اثر از سوی موسسه فرهنگی هنری «آهنگ اشتیاق» منتشر شده است و در تولید آن جمعی از نوازندگان مطرح موسیقی ایران همکاری کرده‌اند. مازیار ظهیرالدینی، پدرام فریوسفی، پانیذ فریوسفی، میثم مروستی، نگار نوراد، هادی اسماعیلی، رضا فرهادی، سامان صمیمی، میلاد محمدی، هومن نامداری، سایوری شفیعی، آرش رضوی و شمیم مینو نوازندگان حاضر در این پروژه بوده‌اند. آهنگ جدید علیرضا قربانی و آرش گوران توسط رضا فرهادی و در استودیو کرگدن ضبط و میکس و مستر شده است. محمد صفرپور (مدیر پروژه) و علی رضوی (مشاور پروژه) سایر اعضای تیم تولید این اثر هستند.

آهنگ از هوش می‌روم  فرم و استایل جدیدی برای آواز و ارکستر دارد و موسیقى، جریان متلاطم شعر را در خود نمود می‌دهد و با آن یکى می‌شود.
تجربه گذشته علیرضا قربانی و آرش گوران هم از لحاظ موسیقی و کلام فضای متفاوتی داشت. آن اثر هم براساس شعر معروف استاد «هوشنگ ابتهاج» با مطلع شنیده شده «در این سرای بی کسی کسی به در نمی‌زند» تولید شده بود که در تیتراژ فیلم‌سینمایی «سرکوب» به گوش مخاطبان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *